Het is nu een paar maanden dat ik in Javea woon en werk. Daarvoor woonde ik in het zuidelijk deel van de Costa Blanca.
Javea is toch wel anders in vele opzichten. Eerst en vooral de natuur. Het is hier heel groen. Als je met de auto in de regio rondrijd zie je na elke bocht een ander landschap. Van mooie pijnboombossen tot prachtige villawijken gebouwd op een bergflank. Dan denk je: Wat voor prachtig zeezicht moeten deze villas niet hebben.
Javea bestaat uit drie delen. De oude stad, ook wel pueblo genoemd. Hier vind je mooie nauwe straatjes met middeleewse gevels en ook de prachtige kerk. Verder zijn er vele tapasbars en winkeltjes. Ten tweede is er de haven, Puerto, dit is een nieuwer stadsdeel met vele restaurants , winkels en uitgaansmogelijkheden. Natuurlijk vinden we hier de haven met vissersboten en pleziervaartuigen. Verder hebben er hier ook een mooi lang strand van keien. Als we dit volgen komen we uit aan het kanaal met vele afgemeerde vaartuigjes en uiteindelijk het derde stadsdeel: De Arenal genaamd naar het mooie fijn zandstrand. Het enige in de buurt. Hier vinden we een mooie wandeldijk met een grote keus aan bars, restaurants en winkels.
Javea biedt voor ieder wat wils en is heel gevarieerd. Als je graag wandelt, kan je de drie gedeeltes bezoeken te voet. Trek hiervoor anderhalf uur uit. (Zonder tussenstop in een charmante bar of restaurant.)
In deze stadsdelen vinden we mooie appartementen van super modern tot een geklasseerd gebouw in de oude binnenstad. Buiten de stad vinden we verschillende villawijken, elk met hun eigen stijl en eigenheden.
Javea heeft voor iedereen wat te bieden. Mooie stranden, kultuur en uitgaansmogelijkheden voor vakantiegangers. Een levendige stadskern met scholen en supermarkten die dan weer belangrijker zijn voor de mensen die hier het hele jaar door wonen.
Aangezien Javea aan de zuidelijke voet van de Montgo-berg ligt, wordt het door het van het noorden komende toeristische verkeer dikwijls links gelaten wat er voor zorgt dat Javea nog niks van zijn charme verloren heeft en bezocht wordt door een select publiek.
Nu ik hier zelf woon begrijp ik heel goed waarom zoveel mensen Javea kiezen om een tweede of eerste verblijf te kopen. Een mooie, gevarieerde stad die het hele jaar door leeft met vriendelijke mensen.
Kom zelf maar eens kijken! Altijd welkom op ons kantoor voor een babbel, de koffie staat klaar.
Wim.
Vind je perfecte plek